YOUTUBE HESAP YÖNETİMİ & REKLAMLARI

Sosyal medyanın en etkin kullanılan platformlarının başında olan Youtube,televizyondan daha fazla izlenme aldığı görülmektedir. Bu sebepten dolayı video ve görsel reklamlar bu mecraya doğru kaymaktadır. Mobil teknolojiler ve internet bağlantı hızlarındaki gelişmelerle birlikte statik reklamların yerini dinamik reklamlar almaya başladı. Dünyanın en popüler video arama motoru olan Youtube, video reklam denilince akla gelen ilk platform olurken Youtube reklamları da en çok tercih edilen reklamlardan biri oldu.

Televizyon reklamlarının yüksek bütçelerine karşın Youtube reklamları, uygun maliyetleri, doğru zamanda doğru yerde olmanın avantajları ile marka bilirnirliğinizi artıran etkili bir reklam platformu.

Her ay 1,9 milyar kişinin girdiği, 30 milyon aktif kullanıcının olduğu, ve 5 milyardan fazla izlenmenin olduğu bu platform reklamlarınızın yayınlanması için en uygun platform olabilir. İnsanlar Yotube'da yaklaşık 40 vakit harcıyorlar ve bu doğru reklam stratejisiyle ilerlemeniz durumunda çok doğru bir kitleye erişmenizi sağlayacaktır. Arama motoru mantığı ile çalışan Yotube'a insanlar birşeyler öğrenmek amacıyla da fazlaca kullanıyorlar. Yayınlayacağınız reklamların %83'e yakın bir oranda dikkat çekmesi sözkonusudur. Bu oran yapılan istatistiklerle kanıtlanmıştır. 2016 yılından sonra küçük ve orta işletmeler bu platforma çok ilgi göstermektedir. Kullanıcılara görsel yollarla ürün ya da hizmet tanıtmak daha kolay bir sistem olmasından dolayı tercih sebebi oluyor. (180 milyon saat reklam izlenmesi almaktadır.)Dinamik olmaları sebebi ile kullanıcı üzerindeki etkisi en fazla olan Yotube reklamları hedef kitleye en kısa ve etkili yoldan ulaşmayı sağlayan yöntemlerden biridir.

Youtube Reklamları

Youtube reklamlarının en güzel yanı ise sadece izlendiğinde para ödemenizdir, böylece reklamlarınız hedef kitlenizin ilgisini çektiğinde ve markanıza gerçek anlamda katkı sağladığında ödeme yaparak bütçenizi verimli ve doğru şekilde kullanmış olursunuz. Bütçesel anlamda size en çok katkı sağlayacak reklam türlerinin arasında gelmektedir.

Youtube reklamları gelişmiş hedefleme seçenekleri ile kullanıcının ilk saniyelerde dikkatini çekecek yaratıcı videolar ile desteklendiğinde etkili ve verimli sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Youtube reklamlarında bütçe miktarına, reklam süresi ve türüne, yayım saatine ve kitleye karar verebilme esnekliği ile kolaylık sağlayan bir mecra.

youtube reklamları

TOP
Konuşma Başlat
Fikr-i Dijital ile İletişime Geç
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?