FACEBOOK REKLAMLARI & HESAP YÖNETİMİ

Facebook reklamları, marka bilinci yaratmak ve geliştirmek, müşteri sadakati sağlamak, web sitesi trafiğini ve satışları artırmak, potansiyel müşteriler oluşturmak amacıyla kullanımının yanı sıra uygun maliyetleri ile de işletmeler için verimli bir dijital pazarlama yöntemi oldu. Sosyal medya platformları içinde en çok kullanıcıya sahip Facebook, kişisel iletişimin yanı sıra dijital reklam platformu için de tercih edilen bir adres haline geldi.

Facebook reklamları ile hedef kitlenizi doğru ve detaylı bir şekilde belirleyebilirsiniz. Hedef kitleyi ülke, şehir, yaş, eğitim, cinsiyet, ilgi alanları ve anahtar sözcük gibi özelliklere göre belirleyebilir bu sayede Facebook reklamları ile bütçenizi verimli bir şekeilde kullanırken ürününüz ile ilgilenen doğru hedef kitleye ulaşmış olursunuz.

2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Facebook reklam potansiyeli en yüksek sosyal ağ olma özelliğini koruyor. 2004 yılında kurulan ve bu güne kadar birçok değişiklik ve güncellemenin yapıldığı bu sosyal ağda çıkacak olan reklamlar kitlenize ulaşımı daha kolay bir hale getiriyor. Dünya çapında istatistiklerin göstergesi Facebook'un saniyede 323.13 dolar kazandığı yönündedir. Dijital reklam pazarının çok fazla markası bulunmaktadır. Facebook bunlar içerisinde %19.7 lik bir alanın sahibi konumundadır. Bunun yanısıra 10 milyona yakın kişinin de Facebook reklamalarını kullandığı dünya istatistikleri arasında yer alıyor. Mobil reklam artık günümüzün akıllı telefonların olmazsa olmaz bir hale gelmesinden dolayı %95 lik bir artış göstermektedir. Bu şekilde bir ticaretin döndüğü yerde sizin de Facebook reklamlarınızın olması marka bilinirliğinizi arttıracaktır.

Facebook reklamları farklı reklam modelleri ile farklı ihtiyaçları karşılarken göz alıcı reklam formatlarıyla kullanıcının ilgisini çekiyor.

 

Facebook reklamı hizmetlerimiz:

 

STRATEJİ OLUŞTURMA

Kampanya hedeflerinin belirlenmesi
Hedef kitle incelemesi
Rakip reklamlarının incelenmesi
Reklam tiplerinin belirlenmesi
Kampanya bütçesinin belirlenmesi

 

KAMPANYA HAZIRLIĞI

Temel hedef kitlelerin oluşturulması
Benzer hedef kitlelerin oluşturulması
Sosyal medya piksellerinin kurulumu ve kontrol edilmesi
Ürün akışı dosyasının kurulumu ve kontrol edilmesi
Reklam gruplarının belirlenmesi

 

REKLAM OLUŞTURMA

Reklam metinlerinin hazırlanması
Reklam görsellerinin hazırlanması
Eylem çağrı metinlerinin hazırlanması
A/B test versiyonlarının oluşturulması
Reklam yayınının yapılması

 

REKLAM YÖNETİMİ

Performans takibi
CPC, CTR analizi
Reklam değerlendirmesi
A/B testlerinin incelemesi

facebook reklamlari

TOP
Konuşma Başlat
Fikr-i Dijital ile İletişime Geç
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?