İNSTAGRAM REKLAMLARI & HESAP YÖNETİMİ

Instagram, sosyal ağlar arasına 9 sene önce katılmış ve şu anda 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan üçüncü sosyal medya platformudur. instagram reklamları, pazardaki bu gelişme nedeniyle önemli hale gelmiştir. Sosyal ağlar arasında yükselişi hızla devam etmektedir.

Bu platformuna verilen reklamlar, kullanıcıların akışlarında takip ettikleri hesapların paylaştıkları fotoğraf ve videolar arasında gösterilerek marka ve işletmenizin bilinirliğini artırıyor, ilgi topluyor ve potansiyel müşterilerinize ulaşıyor. Instagram reklamlarınız ile ürün ve hizmetiniz bütçeniz ve hedefiniz doğrultusunda ilgili kitlelere kolayca ulaşır. Yaş, cinsiyet, davranış, konum ve ilgi alanları gibi kriterler belirlenere reklam verilmesinden dolayı nokta atışı reklam verebilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenize daha rahat bir şekilde ulaşırsınız. Doğru bir planlama ile reklam maaliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

instagram Reklamları

Günlük aktif kullanıcı sayısı 500 milyondan fazla olan instagram diğer sosyal ağlardan daha kolay bir kullanım sunması tercih sebebi haline geliyor. Bu kitlenin %60 'a yakını instagram ile yeni markalar keşfettiğini , %75 'lik bir kısmı da instagram reklamlarından markaları keşfettiğini söylemektedir. Markaların, ünlülerin vb. kullanımıyla daha çok artış sergileyen bu platformda reklamlarınızın yayınlanması da kitlesel erişim konusunda daha hızlı ve basit bir yapı sunuyor. Günde 300 milyondan fazla stories paylaşılıyor ve instagramın sunmuş olduğu stories ve akış reklamlarıyla müşterilerinizi yakalamanız daha rahat bir hal alıyor. Günde 200 milyondan fazla kullanıcı markaların sitelerini ziyaret ediyor. işletme profili olarak 50 milyondan fazla markanın hesabı mevcuttur ve bu markaların günlük ziyaretçilerinin 2/3'ü kendileri takip etmeyen kullanıcılardır. Bu markalar arasında reklam verme oranı 3milyonu geçmektedir. Marka olarak burada konumlanmak, doğru bir strateji ile instagram reklamına çıkmak markanızın değerini gün geçtikçe arttıracaktır.

Bu reklam türü, işletmelere bilinirlik oluşturmak dışında daha bir çok farklı amaca hizmet eden farklı reklam seçenekleri de sunuyor. Ürün ya da hizmet tanıtımları, mobil uygulamaların indirilmesi, video görüntüleme, e-ticaret site trafiğini artırması, ürün satışları gibi farklı amaçlara uygun reklamlar Instagram reklamları ile mümkün.

Dijital pazarlama reklamlarının belki de en önemli amacı olan dönüşüm elde etmek bu reklam yöntemi ile mümkün.

instagram reklamları

TOP
Konuşma Başlat
Fikr-i Dijital ile İletişime Geç
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?