GOOGLE’DA ÜST SIRALARA NASIL ÇIKARIM

Google'da üst sıralara nasıl çıkarım?

Fikirlerin Dijitale Dönüştüğü Ajans

Google’da üst sıraya nasıl çıkarım? Bu sorunun cevabı ne çok kolay nede çok zor. Öncelikli olarak google da üst sıralara çıkartmak istediğiniz internet sitesinin altyapısı çok önemlidir. Kodu kendiniz yazdıysanız ya da yazdırdıysanız bunun belirli standartlara uygun olması lazım. Hazır sistemler kullanmışsanız örneğin wordpress gibi, burada kullandığınız eklentiler, yazılarınız ve yine kodlama kuralları burası için de çok önemlidir.

Siz internet sitenizin içeriklerini özgün içeriklerle donatırsanız gerisini Fikr-i Dijital gibi profesyonel firmalara gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz. Kalan işlemler bizim tarafımızdan titizlikle yapılacaktır.

İnternette bununla alakalı çok fazla makale, döküman ve video yer almaktadır. Bunlar temel olarak mantıksal yapmanız gereken doğruları anlatırlar ama google gibi bir arama motorunda üst sırada olmak istiyorsanız o siteyle sürekli ilgilenilmesi, düzenlenmesi, güncel tutulması ve tanıtılması lazımdır. Açık konuşmak gerekirse bu kadar makale ve döküman sadece basit bir seo girişini anlatmaktadır. Her yönteme de aldanıp uygulanmaması gerekmektedir. Bu kadar çok bilginin olduğu alanda çöp olarak adlandırabileceğimiz bilgiler de bulunmaktadır. Bu tarz legal olmayan, anlık sizi belirli bir yere getirecek çalışmalar arama motorları tarafından özellikle google tarafın hiç sevilmemekte ve buna karşı almış olduğu sert önlemlerle kullanıcıları karşılamaktadır. Herşeyin bir doğrusu vardır ve onun yapılması en başarılı çalışma şekli olacaktır. Bunu da herkesin anlaması mümkün olmadığından dolayı profesyonellerin eline bırakmak verilecek en doğru karar olacaktır.

SEO ve SEM olarak siteniz desteklenmelidir ve bu sistemlerin birçok yolu vardır. Bunlardan internet siteniz için en uygun olanlar seçilmeli ve işe başlanmalıdır. Reklam çalışmalarının alakalı kelimeler ile çalışılması ve sitenizi bu kelimelerle alakalı güncel tutmanız gerekmektedir. Yapılacak bu iki çalışma ile arama motorlarında web sitenizin görünülürlüğünü arttırma şansınız çok yüksek olacaktır. Bunlardan sadece biriyle olur mu? Üzgünüz bu platformlarda iki sistemi de kullanmak en doğrusudur. Çünkü iki sistem de birbirini olumlu yönde desteklemektedir.

SEO: Arama sonuçlarında organik bir  sonuç almanız için yapılan çalışmalar olarak tanımlanabilir

SEM: Arama motoru reklamcılığı olarak tanımlanmaktadır.

Google’da üst sıralara nasıl çıkarım sorusunun genel cevabı için “SEO+SEM doğru reklam pazarlama stratejisini getirmektedir.”

Google'da üst sıralara nasıl çıkarım?