SIK SORULAN SORULAR

Öncelikle internet sitenizin tasarımı ve kodlaması Google tarafından belirlenen standartlara uygun olmalıdır. Yapılacak olan site içerisindeki düzenlemeler ve site dışarısındaki düzenlemeler ilerleyen süreçte sitenizin ön sıralara gelmesini sağlayacaktır. Bu süreç anlık bir süreç değildir. Beklenmesi ve sürekli güncellemelerin yapılmasıyla ilerleyen bir süreçtir. Doğru çalışmalar yapıldığı sürece internet sitenizin üst sıralarda gelmemesi gibi bir şey söz konusu değildir.

Cevap kesinlikle EVET! olacaktır. Artık günümüzde katalog, broşür ve benzeri basılı materyellerin yerini artık arama motorlarında yer vereceğiniz reklamlar almış durumdadır. Kullanıcılar aradıkları şeyleri artık hiç düşünmeden Google ve benzeri arama motorlarına yazarak bulmaktalar. Bu pastanın en büyük kısmını şüphesiz ki Google alıyor.

Bu tamamen sitenizin yapısıyla alakalı bir durumdur. Sitenizde doğru stratejiler uygulandıysa çok uzun bir süreç almaz. Ama rekabetin yüksek olduğu arama motorlarında hemen olabilir demek biraz güçtür.

Facebook sosyal ağlar arasında en geniş istatistikleri veren site desek yeridir. Burada yer almak ve burada reklam vermek, istediğiniz kitleye doğru ve kesin bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Gerekli midir sorusuna cevap olarak 2 milyardan fazla kullanıcının olduğu bu alanda bulunmak tabii ki fayda sağlayacaktır.

Instagram günümüzde en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer alıyor. Özellikle son 3 senedir kullanım kolaylığı ve görsel mecradan ilerlemesi kullanıcı sayısını gün geçtikçe arttırmaktadır. Markalar, Ünlüler vb. birçok kanalın bağlandığı bu mecra günümüzün olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Sosyal mecrada iş yapıyorsanız kesinlikle olmanız gerekli bir alandır.

Linkein günümüzde profesyonellerin daha çok tercih ettikleri bir sosyal platformdur. Profesyonel duruşu ile kendini kanıtlayan bu sosyal platform da şahsınızın ve markanızın olması size prestij kazandıracaktır.

Fikr-i Dijital öncelikle müşterisini iyice bi tanır. Artık bu marka benim markam gözüyle bakmaya başlar. Marka için doğru planlamaları oluşturur. Bu planlamaları markaya sunar. Ortak verilen kararlar üzerinden çalışmalarına başlar ve bu çalışmaları güncel olarak takip eder. Doğru sonuca ulaşana kadar markanın yanında olur. İstekler doğrultusunda çalışma devamlılığını getirir.

Markaya profesyonel bir gözle bakmak farklıdır. Bir yerden sonra marka için oluşan görsel körlükleri ortadan kaldırır. Sektörü ve çalışma alanını doğru belirledikten sonra profesyonel yaklaşımlarla markayı belirli bir yere getirir. Daha sonrasında yapılacak görüşmelerle markanın devam edeceği yol belirlenir ve bu adımlar artarak devam eder. Kendi markanıza profesyonel, işini iyi bilenlerin dokunması her zaman fark yaratır

Google reklamlarında doğru strateji uygulandığı müddetçe üst sırada çıkarsınız.

Bu iki reklam modelini aynı anda uygulamak en faydalı olan sistemdir. Görsel olarak ve metinsel algıyla müşterileri yakalamak önemlidir. Biri diğerinden farklıdır demek çok zordur. Markanın ilerleme stratejisine göre bir yol çizmek daha doğru olacaktır.

YUKARI
WhatsApp chat