DISPLAY AD (GÖRÜNTÜLÜ REKLAM)

display ad

display ad

Display Ad (Görüntülü reklam), Google ads reklam türlerinden biridir. Genellikle grafik ve fotoğrag olarak tasarımları hazırlanır. Reklamlarınızın bir milyondan fazla web sitesi, uygulama ve videodan oluşan grupta yayınlamasını sağlayan sistemdir.  Google Ağına dahil milyonlarca web sitesinde ve Youtube’da politikalara uygun Banner ve Metin reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Google Görüntülü Reklam Ağı’da ( Google Display Network ) tıklama başına maliyet modelinde gösterimler için herhangi bir ücret ödenmez , sadece tıklama/ziyaret başına ödeme yapılmaktadır. çok çeşitli ilgi alanlarına sahip geniş bir müşteri yelpazesine ulaşabilir, reklamlarınızı yayınlayacağınız siteleri veya sayfaları seçebilir ve göz alıcı reklam biçimleriyle kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Görüntülü Reklam Ağı, milyonlarca web sitesi, haber sayfası ve blogdan, Gmail ve YouTube gibi Google web sitelerine kadar, mesajınızı daha fazla müşteriye göstermenize yardımcı olabilir. Görüntülü Reklam Ağı, dünya genelinde İnternet kullanıcılarının %90’ına ulaşır.

Google Görüntülü Reklam Ağı reklamları, potansiyel müşterilerinize ulaşmanın önemli yollarından biridir. Görüntülü reklam ağı, potansiyel müşterileriniz o anda sizin ürünlerinizi aramasalar bile, sizin ürünlerinize ilgi gösterebilecek profildeki kullanıcılara reklam göstermenize olanak tanır. Böylece, örneğin Google Arama reklamlarıyla ulaşabileceğinizden daha geniş bir kitleye ulaşmanız mümkün olacaktır. Müşteri çekmek ve işletmenizle ilgili çarpıcı bir mesaj vermek istiyorsanız, Görüntülü Reklam Ağı’nda reklam yayınlamak size uygun olabilir. Görüntülü reklamlar (örneğin, video veya resim reklamlar), arama reklamlarıyla ulaşamadığınız farklı bir kitleye ulaşmanızı olanaklı kılacaktır.

Tercih edilmesinde ki en önemli sebeplerden biri; AdWords reklamlarının yapı itibari ile ölçümlenebilir olması. Fakat görüntülü reklamlarda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri  ise; Google’ın birçok ülke için değişkenlik gösteren politikalarına uygunluğudur. Bu nedenle kitle, tercih edilen spesifik web sitelerini, hatta belirli kelimelerin geçtiği sayfaları hedefleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu hedefleme yöntemleri sayesinde, reklamlarınızı banner veya video olarak yayınlayabilirsiniz. Aynı zamanda Google reklamlarınızın yayınlanma seçeneği olarak anlaşmalı web siteleri ile kalmayıp, Gmail ve YouTube gibi kendi ürünlerinde de sizin görsel reklamlarınızı yayınlama olanağı sağlıyor. Böylelikle, internet üzerinde hangi amaçla olursa olsun, gezinen bir kullanıcıyı kolaylıkla hedefleyebilirsiniz.

YUKARI
WhatsApp chat