ARAMA AĞI REKLAMCILIĞI

arama ağı reklamcılığı

Google ve benzeri arama motorlarında reklamlarınızın çıkmasını sağlayan en başarılı sistemdir.

Arama ağı reklamcılığı, Google’da ve google ile iş ortaklığı yapan sitelerde yapılan aramalarda belirlenmiş olan anahtar kelime ya da kelimelerin  (ürün ve hizmetleriniz ile alakalı) reklamlarınızın gösterildiği alandır. Bu reklamlar arama sonuçlarının üzerinde veya alt kısmında yer alabilir. Arama Ağı Reklamları, Google arama sayfasında, Google haritalar kısmında ve Google alışveriş reklamları arasında yer alır. Reklamlarınız sadece tıklama aldığı zaman harcama yaparsınız. İşletmenizin satışlarını ve markanızın bilinilirliğini arttırmaktadır. Arama ağı reklam modeli; ürün veya hizmete ihtiyaç duyup Google üzerinden araştırmaya başlayan kullanıcılar için başvurulan ilk yöntemdir. Dijital reklam kampanyalarıyla arama ağı üzerinden potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Yapılan aramalar sonucunda elde edilen istatistiklerde kullanıcıların en fazla 3. sayfaya kadar ilerledikleri görülmektedir. Bu alanlar içerisinde özellikle 1. sayfada yer almanız size başarı kazandıracaktır. Kullanıcılar çok fazla araştırma yapmaktansa önlerine hazır gelen seçenekleri daha mantıklı buluyor ve bunlara tıklayarak fikir alıyorlar. İyi hazırlanmış, kullanıcının isteklerine cevap veren  bir internet sitesi karşılarına çıktığı zaman bu marka için bir başarı haline geliyor.

Arama ağı reklamcılığında birden çok reklam çeşidi kullanılmaktadır.  Yalnızca telefon araması alabilir, internet sitesinizin ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.   Yaptığınız işi veya hizmeti arayanların sizi en kısa yoldan bulmasını sağlayan sistemdir.

Anahtar kelimelere dayalı bir arama ağı reklamında; Yalnızca ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen kullanıcılara reklamınızı ulaştırmış olursunuz. Radyo, TV,  Gazete, Dergi ve katalog gibi genel bir reklama göre çok daha etkili, hedef kitlenize ulaşan ve düşük maliyetli bir reklam çalışmasıdır.

YUKARI
WhatsApp chat